СЛОВО, ЧОМУ ТИ НЕ ТВЕРДАЯ КРИЦЯ!

Учасники освітнього процесу КЗШ №45 під керівництвом вчителів української мови та літератури Завальнюк Ірини Володимирівни та Дмитренко Любов Георгіївни долучилися до Всеукраїнського літературного арт-челенджу «СЛОВО, ЧОМУ ТИ НЕ ТВЕРДАЯ КРИЦЯ!» з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки.

Пам’ятаємо і шануємо!

В рамках міської волонтерської акції «Пам’ятаємо і шануємо!» вчитель історії Головко Юлія Володимирівна разом з учасниками освітнього процесу 6-Б класу завітали на гостини до ветерана праці, вчителя фізичної культури Дюкова Анатолія Олександровича, який протягом 42-х років передавав свої знання, життєвий досвід і мужність підростаючому поколінню.

Визволення Криворіжжя

З метою розширення знань про історію визволення міста, виховання патріотичних почуттів, любові до рідного краю, пошани до тих, хто боровся за рідний Кривбас у Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №45 пройшли заходи з нагоди 77-ї річниці визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників.

Школярі стали учасниками виховних годин з переглядом відеороликів про «Визволення Криворіжжя», виховного заходу «Ваш подвиг завжди у віках» та тематичної виставки літератури у шкільній бібліотеці.

Вшануймо разом священну пам’ять про визволителів Кривого Рогу, адже саме вони подарували вдячним нащадкам мирне небо над рідним містом!

Міжнародний день рідної мови

Не цурайтесь, люди, мови,

Не цурайтесь роду.

Як зачахне рідне слово,

Не буде народу.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято започаткували у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі з метою підтримки мови, як ознаки культурної приналежності особи.

В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

До Міжнародного дня рідної мови в Криворізькій загальноосвітній школі №45 проведено: виховну годину, літературну подорож, вікторину, виставкову зону, мовний квіз, інтелектуально-розважальну гру " Мова єднає всіх".

Памятаємо і шануємо!

Вчитель історії Головко Юлія Володимирівна для учасників освітнього процесу 10-11 класів провела квест-гру до 77-ї річниці визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників в рамках міської волонтерської акції "Памятаємо і шануємо!".

Команди відвідали 4 станції: "Склади пазл", "Розумні та кмітливі", "Геральдика Кривого Рогу" та Впізнай діяча", на яких розв'язували цікаві і пізнавальні завдання.