м.Кривий Ріг

вул.Сeргія Колачевського 170в

Телефон приймальні:

(068)-929-85-63

Електронна пошта:

school452008@ukr.net

НАШ ТАРАС...

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для здобувачів освіти Криворізької гімназії 45 є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, людини планетарного масштабу. Надихаючись його творчістю та любов’ю до Батьківщини,
завідувач бібліотеки Шаламова Вікторія Валеріївна разом з талановитими дітьми 1-а (кл. керівник Булгака А.А.), 1-б (кл. керівник Бойкова В.В.), 2-а (кл. керівник Гугля Н.П.), 2-б (кл. керівник Кривошей І.В.), 3-а (кл.керівник Цуканова О.І.), 3-б (кл. керівник Антоненко С.А.),4-а (кл.керівник Мугак С.І.), 4-б (кл.керівник Пікуліна Т.Л.), 5-а (кл.керівник Дроннікова Т.С.), 5-б (кл.керівник Завальнюк І.В.), 6-а (класний керівник Пасько О.В.), 6-б (кл.керівник Нікандрова Д.В.), 7-б (кл.керівник Полудень В.О.) класів створили відеофільм у якому висвітлили цікаві факти із життя Тараса Григоровича Шевченка. Допоки б’ється українське серце – люди будуть пам’ятати Тараса Шевченка…
Тарас Шевченко – один з найбільш виразних майстрів пензля, відомих ще з сивої давнини. Так і не здобувши повної освіти за фахом, він, все ж займає визначне місце в історичному та сучасному образотворчому мистецтві. Картини Шевченка – гордість українських та світових музеїв.
Обдарований хлопчик, майбутній величний поет – ще змалку відчув тягу до малювання. Була під рукою крейда – вже радість, як не було малював віглинкою. Малював повсюди – в батькіській хаті, чи на дворі, будучи вдома, чи запрошеним в гості.
Багато прийшлось пройти на дорозі оволодіння пензлем – та Тарас пройшов – навчання в дяка, в маляра, в омріяній академії мистецтв та ін.
Йому пощастило – знався з найвідомішими художниками та митцями того часу. Послухайте влучні вислови Шевченка, які актуальні зараз з уст джур рою «Січ»

Шлях Т. Г. Шевченка

Колись давно в Україні хлопча виростало. Невідомого малого Тарасиком звали. З нагоди відзначення 210-річниці з дня народження (09 березня) Тараса Григоровича Шевченка пропонуємо переглянути віршовану розповідь про життєвий шлях Т. Г. Шевченка для здобувачів освіти 1-4 класів.

Лине пісня Кобзаря
Літературне – музичне свято в 2-А класі.
Шевченкові пісні молодіють,
Бо люди з ними живуть,
працюють і мріють.
“Зацвіла в долині червона калина” – виконує учасниця освітнього процесу 2-А класу, Головко Кіра.

НАШ СЛАВЕТНИЙ ТАРАС

Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Шевченка – людини, яку знає і любить весь світ і яка любила свій народ, і зробила все можливе для того, щоб ми утвердилися як велика сильна нація.
Участники освітнього процесу 3-В класу разом з усіма українцями відмічають 210 років з дня народження Т.Г. Шевченка.

ТАРАС

Він був сином мужика – і став володарем
у царстві духа. Він був кріпаком – і став велетнем
у царстві людської культури
Іван Франко
9 березня в Україні відзначатимуть день народження нашого славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.
Баладу Тараса Шевченка “Лілея” читає учасниця освітнього процесу 7- Б класу Бабенко Карина.

ШЕВЧЕНКО

Мова рідна, слово рідне,
Хто вас забуває,
Той у грудях не серденько,
Тільки камінь має.
Тарас Григорович Шевченко (9 березня 1814 – 10 березня 1861) — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч, фольклорист, етнограф.
Учасники освітнього процесу 2 Б присвятили свої вірші митцю

ТАРАСОВЕ СЛОВО

Напередодні 210 роковини народження поета ми уклінно віддаємо шану нашому славетному Кобзареві, Тарасу Шевченку. Віддаємо шану його палкому слову, його безсмертному подвигу народного співця і цьому присвятили сьогодні виховну годину, тема якої :” Слово – зброя! Мова – оберіг!”
Народна мудрість каже нам:” Тарасове слово живе і здорове!”
” Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.
Тебе своїм сучасником звемо!”
Пропонуємо вашій увазі поетичний вернісаж та відеочелендж від здобувачів освіти 4-Б класу!

"Шевченкова криниця слова не міліє"

З нагоди відзначення 210 річниці від дня народження Тараса Шевченка здобувачі освіти Криворізької гімназії №45 долучилися до поетичного флешмобу “Шевченкова криниця слова не міліє”. У дні потрясінь, революцій та війни Кобзар як ніколи актуальний. Сьогодні в його рядках знаходимо силу, віру і наснагу.
Борітеся — поборете!
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!

Шевченкове слово у віках не старіє

Здобувачі освіти 5-6 класів до дня народження великого Кобзаря підготували літературний калейдоскоп ” Шевченкове слово у віках не старіє”
Світ постав із слова, і Україна постала із слова.
І те слово було Шевченкове.
Слово тихе, а громом гримить із сивих століть.
Слово сяйливе,бо з сонця благословилося.
Слово вічне, як вічна під небесами матінка-земля.
Слово сильне, бо зросло на Вірі.
Слово живе,бо зродилося з Любові.
Слово віще, бо несе під серцем Надію,як дитя.
Слово заповітне,бо покликане здобути Волю.
Слухаймо це слово душею,
бо воно із пісні народу виспівалось!