Правила безпеки для дитини в школі

Скоро розпочнеться новий навчальний рік. Саме час нагадати дитині і правила безпеки в школі. В наші дні дітям треба бути більш обережними, а батькам — більш пильними, ніж раніше. При помітному соціальному розшаруванні нашого суспільства, що виріс рівень злочинності для наших дітей, школи не найбезпечніше місце.

Ви не можете знаходитися в школі поруч з дітьми весь час. Розвивайте здатність ваших дітей виробляти і зберігати власні захисні навики. Пропонуємо вам кілька правил, з якими треба особливо скрупульозно ознайомити ваших дітей:

Ходи в школу і повертайся з неї в компанії шкільних товаришів або вибирай такий шлях, щоб весь час бути на очах у людей.

Ніколи не приймай пропозицій незнайомців підвезти тебе. Не погоджуйся на це, навіть якщо людина стверджує, що його попросили про це твої батьки, якщо тільки вони не попередили тебе заздалегідь.

Будь завжди поруч зі своїми вчителями, однокласниками (друзями). Не ходи в поодинці в безлюдні приміщення школи, тим більше горища, підвали, кущі. Не затримуйся наодинці на спортивній або ігровому майданчику.

Повідомляй про всі неприємності, які сталися з тобою вчителю, медсестрі, директору, охоронцю.

Не дружи з тими, хто приносить в школу зброю (ножі, пістолети, гранати, димові шашки, вибухові пакети) або наркотики. Ні в якому разі не пробуй наркотики, навіть якщо тобі їх запропонували просто так і «безкоштовно». Розкажи про це батькам.

Старайся не приймати чиюсь сторону, якщо відбуваються бійки.

В туалет ходи тільки на перерві або з товаришем. Якщо побачив у туалеті незнайомого дорослого, то негайно звідти вийди. Знай, в переважній більшості шкіл дорослі ходять в туалети, призначені тільки для них.

Уважно стеж за своїми речами. Не залишай їх без нагляду навіть «на хвилинку». Не забувай в роздягальні в кишенях одягу гроші, мобільний телефон.

Не будь «розмазнею», якщо тебе почали бити, дай здачі.

Не існує дитини, яка, навчаючись в школі, не потрапила би хоч раз в неприємну історію, або в якості жертви, або як спільник або винуватець. У таких випадках у батьків з’являється природне бажання втрутитися і контролювати все, чим займаються діти. Тим часом вони повинні самі справлятися з виникаючими труднощами. Очевидно, якщо ви будете вирішувати за них всі проблеми, то у них не виробляться власні навички у вирішенні складних життєвих ситуацій.

Марно занадто старатися, оберігаючи дітей від дрібних насмішок і конфліктів. Їх можуть дражнити (хіба подібного з вами в дитинстві не траплялося?), по-своєму «експлуатувати» діти старшого віку, вони можуть потрапляти в ситуації, коли будуть відчувати боязкість і невпевненість. Всі ці випадки практично неминучі.

Чи слід втручатися з будь-якого приводу? Запитайте про це своїх дітей, вислухайте, що вони скажуть, і дозвольте їм, по можливості, самим вирішити, чи потрібна тут ваша допомога. Часто діти в ній зовсім не потребують, а просто хочуть обговорити з вами ситуацію, що склалася. Пам’ятайте, що подія, яка може здаватися вам дрібницею, дрібним інцидентом, в очах вашої дитини часом досягає масштабів біди.

Поспілкуйтесь з учителями, поцікавтеся у них, як ідуть справи у ваших дітей. Якщо виник конфлікт між учителем і дитиною, не приймайте чиюсь сторону, поки самі у всьому не розберетеся. У випадку, якщо у дитини з учителем постійно виникає одна і та ж проблема, не мовчіть і не заспокоюйтесь, поки все не з’ясуєте. Наполегливість — єдина в своєму роді тактика, яка дає найбільший ефект при вирішенні проблемних ситуацій. А розмова, при якому присутні вчитель і учень — дієвий прийом, щоб з’ясувати справжній стан справ і налагодити відносини.

Що означає «бути відповідальними батьками»?

  • Встановлювати жорстку дисципліну або стати другом своїй дитині?
  • Оберігати або дати можливість вчитися на своїх помилках?
  • Направляти розвиток дитини або дозволити йому йти власною дорогою?

У батьків завжди питань більше, ніж відповідей.

Кожен батько вибудовує взаємодію з дитиною по-своєму, виходячи з власних цінностей, досвіду і уявлень.

Але є і щось спільне, з чого складається розуміння відповідального батьківства.

Повага: вміння слухати дитину й цінувати її як повноправну особистість.

Турбота: давати необхідну дитині любов, тепло і безпеку.

Керівництво: визначення рамок поведінки дитини, допомога в освоєнні правил, що існують у суспільстві.

Розвиток здібностей дитини.

Виховання без застосування насильства: виключення всіх тілесних і психологічних форм покарання, що принижують гідність дитини.

Ці принципи допоможуть не тільки зробити виховання більш успішним. Ваше спілкування з дитиною стане більш конструктивним.