Майбутнє шкільного харчування

CultFood – соціальний проєкт з покращення культури харчування, заснований кулінарним експертом Євгеном Клопотенко в 2017 році. Наразі, команда проєкту розвиває три напрямки: “Нове шкільне харчування”, “Нова кулінарна освіта”, “Нове дошкільне харчування”. А також було соформована конфепція “Двотижневого меню за оновленим рецептурним Збірником” (переглянути “Збірник”)

Нове шкільне харчування.
Метою програми є підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальних закладах. У рамках проєкту було розроблено “Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах”, а також план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільні їдальні по всій Україні.

Ідея проекту виникла у Євгена ще в шкільні роки. У той час в шкільних їдальнях не було смачних страв. Готували згідно рецептами, але їжа була не апетитною. Власне, цей факт і надихнув на зміни.

У 2017 році команда Євгена Клопотенко отримала грант від Фундації Ашан для молоді на створення нових рецептів страв для харчування у школах України. Результатом реалізації проєкту, на основі відгуків більш ніж 1 500 батьків та учнів, стала розробка 110 унікальних рецептів, які згодом увійшли до Збірника. А в грудні 2018 року Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів видала Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, яким надано дозвіл на впровадження програми.

Наступним етапом у реформуванні культури харчування у школах є сприяння у впровадженні програми в шкільні їдальні по всій країні, що проходить завдяки підтримці Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та отриманого від них гранту.