м.Кривий Ріг

вул.Сeргія Колачевського 170в

Телефон приймальні:

(068)-929-85-63

Електронна пошта:

school452008@ukr.net

Мово рідна,слово рідне…
“Мово рідна, слово рідне “,-такими словами почалася зустріч здобувачів освіти КГ 45 і криворізької поетеси Л.Бризгаліної.Діти читали вірші про мову, розповідали гуморески, легенди, брали участь у вікторині. Талановита майстриня слова читала свої вірші, спілкувалася з молодим поколінням рідною українською, закликала любити і берегти Божий дар- рідну мову.
РАЗОМ МИ НЕПЕРЕМОЖНІ!
16 лютого в Україні відзначається День єднання. Це зовсім молоде свято, яке згуртовує українців та показує, що ми – єдиний народ. Саме цього дня завідувач бібліотеки Шаламова В.В. зі здобувачами освіти 6-Б класу (класний керівник Нікандрова Д.В.) долучилась до урочистих заходів з нагоди консолідації українського суспільства. Діти розмірковуючи – довели, що історичні випробування, які постали перед українцями, вимагають монолітної єдності. А разом ми непереможні!

Всесвітній день читання

Відомий видатний український педагог, публіцист, письменник, поет, Заслужений вчитель Васи́ль Сухомли́нський якось сказав: «Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе». Чудові та дуже влучні слова!
Шкільний бібліотекар Шаламова В.В. активно долучилася до проведення свята Всесвітнього Дня читання вголос разом із здобувачами освіти 3-Б класу (класний керівник Антоненко С.А.). Всесвітній день читання вголос несе в собі яскраве нагадування про силу слова та його здатність об’єднувати людей. Це чудова можливість розвивати літературну культуру, популяризувати читання серед молодого покоління та відкривати нові горизонти через взаємодію з книгою.
Адже пам’ятаємо, нація, що читає – непереможна!
https://www.youtube.com/watch?v=pNkaIakVhhU
 
 
 
ПОДІЇ СІЧНЯ 1918 РОКУ…
Бібліотекар КГ№45 Шаламова В.В. разом з талановитими учасниками освітнього процесу 8-Б класу (класний керівник Стрюк Т.А.) та 9-Б класу (класний керівник Головко Ю.В.) створили відеоролик, у якому йдеться про події січня 1918 року, де молоді хлопці зупинили наступ червоних російських військ на станції Крути.
Здобувачі освіти КГ №45 ще раз нам усім нагадують, що 29 січня юні захисники Української Народної Республіки вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами – один із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
(При створенні ролику було використано нарізку з художнього фільму “Крути 1918”).
Україно, соборна державо…
«Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя.
Ще не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях.»
 
Щороку 22 січня у річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. В цю особливу дату в шкільній бібліотеці КГ №45 для учнів 2-б класу відбувся захід у форматі нон-стоп. Під час заходу учні довідалися про історичні події, що спонукали до об’єднання України в Єдину, Соборну державу та декламували вірші присвячені Батьківщині.
У проведенні заходу були задіяні: класний керівник 2-б класу Кривошей Інна Віталіївна; педагог-організатор Польова Таміла Миколаївна та завідувач бібліотеки Шаламова Вікторія Валеріївна.

18 січня здобувачі освіти 6 А класу разом з вчителем української літератури Іриною Завальнюк долучились до поетичного нон-стопу «Собороність душ єднає Україну», організованого бібліотекою № 26 (ПК «Тернівський»). Бібліотекар Сергієнко Є.В. і Завальнюк І.В. читали свої патріотичні вірші. Учасники освітнього процесу також брали участь у вікторині до Дня Соборності. В дружній атмосфері пройшов захід і під кінець діти створили ланцюжок єдності «Тримаймося разом! Все буде Україна!»

«Якщо сумніваєшся — іди в бібліотеку»

«Якщо сумніваєшся — іди в бібліотеку»
Рон Візлі
Цитата з книги “Гаррі Поттер” відомої британської письменниці Джоан Ролінґ надихнула завідувача шкільної бібліотеки КГ №45 Шаламову Вікторію Валеріївну на проведення квесту з учнями 2-а, 5-а, 5-б кл. Під час проведення квесту діти взаємодіяли між собою та працівниками закладу, розгадували загадки, шукали підказки, перевтілювалися у детективів, використовували дедуктивний метод… Головною метою квесту було залучення дітей до читання та знайомство з новими книгами. Цікаві завдання переносили дітей у світ магії, чаклунства та не залишили нікого байдужими.
Голодомор в Україні — це трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Він був і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору в Україні 26 листопада 2023 року в шкільній бібліотеці КГ№45 відбулася бесіда з учнями, презентовано книжкову виставку та показали ролик, що висвітлює трагедію голодомору в 1932–1933 рр.
.
Сьогодні, 13 листопада 2023 р., Всесвітній день доброти. Здобувачам освіти Криворізької гімназії №45 та всім охочім було запропоновано долучитися до міні-виставки, присвяченої Всесвітньому Дню добра.
Мета, яку бібліотекар втілила у виставці – надихати дітей на добрі вчинки та сприяти поліпшенню життя у світі за допомогою добра.
 

Нещодавно бібліотека Криворізької гімназії №45 КМР отримала гарні та повчальні комікси від ТзОВ «Видавництво «Ірбіс Комікси» @IrbisComics2015 @irbis_comics
Мальована історія коміксу «Джеронімо Стілтон. Репортер. Це моя сенсація.» розповідає про головного редактора газети «Гризун» Джеронімо Стілтона, його газета славиться тим, що регулярно приносить мешканцям сенсаційні новини, публікуючи їх у своєму виданні…
А історія коміксу «Сестри. Класнюче!» (том 4) організовує зустріч з двома милими сестричками — молодшою Марін та старшою Венді. Ця книга розповідає про нові зимові пригоди сестричок та познайомить з песиком Дарвіном…
Запрошуємо до читання!