м.Кривий Ріг

вул.Сeргія Колачевського 170в

Телефон приймальні:

(068)-929-85-63

Електронна пошта:

school452008@ukr.net

15.05.2025р. День Вишиванки

До Дня вишиванки: легенда з Кривого Рогу

У самому серці степового краю — в Кривому Розі — зберігають пам’ять про чарівну дівчину Марусю, яка жила тут ще за козацьких часів. Вона славилась незвичайною майстерністю вишивати. Її візерунки відображали красу рідного краю: хвилі Інгульця, тіні верб, жар червоних маків…
Одного дня до її села потрапив поранений козак Степан. Маруся виходжувала його, а ночами вишивала сорочку, вкладаючи в кожен хрестик тепло свого серця. Кажуть, саме ця вишиванка повернула йому сили.
💫 Відтоді у Кривому Розі вірять: сорочка, вишита з любов’ю, здатна оберігати та давати силу. А стародавні мотиви й сьогодні оживають на сучасних криворізьких вишиванках.
👕 Одягаймо вишиванку з гордістю. У кожному стіжку — наша пам’ять, сила й душа.

З Днем вишиванки вас щиро вітає педагогічний колектив та здобувачі освіти Криворізької гімназії №45! 

З великою теплотою у серці та гордістю в душі вітаємо вас із Днем вишиванки – святом, яке об’єднує минуле, сучасне і майбутнє кожного українця.
Вишиванка – це не просто вбрання. Це символ нашої пам’яті, нескореності, любові до рідного. Це нитки, якими вишивалась доля українського народу – іноді щаслива, іноді зболена, але завжди гідна.
У цей день ми — педагоги та учні Криворізької гімназії №45 — не просто вдягаємо вишиванки. Ми вдягаємо серце. Ми вдягаємо шану до свого роду, силу єдності, віру в нашу країну. Ми вдягаємо Україну.
Нехай це свято дарує кожному з нас тепло, гордість і впевненість у тому, що разом ми – незламні.
Нехай у кожній родині звучить сміх, у кожному домі панує мир, а в кожному серці живе любов до свого коріння.
Зі святом вас, дорогі українці! З Днем вишиванки!
 
🌼 Вишиванка — символ нашої гідності🌼
Сьогодні в нашому закладі відбулося урочисте мереживо традицій до Дня вишиванки.
Ми приєдналися до Дня національного самовираження, до дня, коли кожен українець говорить без слів: «Я пишаюся своїм корінням».
Особливою родзинкою свята став флешмоб, в якому з радістю об’єдналися вчителі та учні.
У єдиному ритмі, в єдиному дусі ми створили хвилю єдності, поваги до традицій і любові до рідної землі 💙💛
Цей день вкотре нагадав: вишиванка — це не мода, це наша історія, це наш голос у світі..
“Мапа єдності у вишиванці” 🌍
У День вишиванки наші учні не лише одягли українське вбрання з гордістю, а й стали частинкою великої символічної картини — збирали карту України з елементів вишивки різних регіонів.
🧩 Цей творчий формат став справжнім символом єдності: шматочки різних вишиваних візерунків злились в одне ціле — єдину Україну.
Кожна область, кожна ниточка орнаменту — це окремий голос традицій, що звучить в унісон з майбутнім.
💬 Фотозони з крилами — уособлення нашого натхнення і мрій: у вишиванці — крила, що підіймають серце до неба.
Саме так відчувається цей день — світло, натхненно і з глибокою повагою до нашого коріння.
Дякуємо всім учням 8-Б за активність, командну роботу та любов до української культури!
Вишиванка — наш оберіг. Україна — наш дім.
Фото у вишиванках від 2-Б класу!
15.05.2025р. 2-Б клас Криворізької гімназії №45 долучився до святкування Дня вишиванки – свята української душі, краси та єдності. У вишиванках, яскравих і теплих, ми не просто одягнули традицію – ми відчули, що вона живе у кожному з нас 💛💙
🧵 Для кожного з нас вишиванка — це особисте. Це місце сили, яке ми носимо в серці. І сьогодні ми хочемо поділитися тим, що наша сила — у нашому рідному краю, у серці Дніпропетровського регіону. Тут живе праця, витривалість, тепло родинного дому. Це край, де народжуються вільні думки, міцні характери і великі мрії.
👫 Ми разом на світлинах — маленькі українці, які пишаються своєю історією, мовою, культурою. Наші вишиванки — різні, як і ми, але всі несуть єдину нитку любові до України.
🎉 Зі святом, друзі! З Днем вишиванки! Нехай наша єдність, наші традиції і наша краса будуть тими орнаментами, що прикрасять майбутнє!
Здобувачі освіти 7-А та 7-Б класів Криворізької гімназії #45 КМР вітають усіх з Днем вишиванки!
У цей день вся країна стає мов живим полотном, розшитим барвистими символами. Вишиванка – це не просто одяг, це історія нашого народу, вишита нитками любові, болю, надії й сили. Це наш голос у світі, наша тиша в молитві, наша пісня у пам’яті. Нехай це свято нагадує, що навіть у найтемніші часи ми залишаємося світлом – бо наш код незламний. Зичемо миру, мудрості і єдності – тим, хто носить у серці Україну.