м.Кривий Ріг

вул.Сeргія Колачевського 170в

Телефон приймальні:

(068)-929-85-63

Електронна пошта:

school452008@ukr.net

Медіаосвіта та медіаграмотність

Медіаосвіта – це навчання на матеріалі та за допомогою ЗМІ, кінцева мета якого – медіаграмотність, здатність до критичного сприйняття медіа-повідомлень. Медіаграмотність – здатність мати доступ до медіа, розуміти, критично оцінювати та створювати медіа контент.
Медійно-інформаційна грамотність, за концепцією ЮНЕСКО, об’єднує три взаємопов’язані комплекси компетенцій – інформаційну грамотність, медіаграмотність і технологічну / цифрову грамотність.
Педагоги разом з учнівською молоддю провели виховні години медіаграмотності «Відчуй красу реального часу» за такими тематиками:
– ­«Довіряй, але перевіряй», «Типи маніпуляцій: як медіа управляють нами»;
– «Я у кіберпросторі»;
– «Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх»
– Небезпеки в Інтернеті: фішинг, кібертролінг, інтернет-адикція, медіа-пропаганда, кібербулінг.
– «Гарні новини — де їх знайти та як упізнати?
– «Соціальні мережі як інструмент професійного селфбрендингу».
Здобувачі освіти в процесі бесід розібрали основні ризики і правила як убезпечити себе в Інтернеті, повторили необхідність не боятися говорити близьким чи вчителю, якщо щось бентежить в мережі та не піддаватися на маніпуляції, пограли в сінквейн і попрацювали з навчальними ресурсами на платформі Wordwall Медіаосвіта та медіаграмотність

В рамках проведення тематичних тижнів міського проєкту “Медіаосвіта та медіаграмотність” в нашому закладі 30 жовтня був проведений вебквест «Подорож країною інформаційних технологій» для здобувачів освіти 5-9 класів

В рамках проведення тематичних тижнів міського проєкту “Медіаосвіта та медіаграмотність” пропонуємо переглянути інформаційні рекомендації «Загрози та можливості Інтернет для дітей ,а також доступні батьківські контролі»

 

31 жовтня в нашому закладі був проведений педагогічний брейнстормінг «Захоплююче навчання в форматі онлайн. Ефективні онлайн-інструменти» в рамках проведення тематичних тижнів міського проєкту “Медіаосвіта та медіаграмотність” 

У сучасному цифровому світі соціальні мережі стали невід’ємною складовою нашого життя. В рамках проведення тематичних тижнів міського проєкту “Медіаосвіта та медіаграмотність” була проведена година медіаграмотності “Соціальні мережі як інструмент професійного селфбрендингу”

В рамках проведення тематичних тижнів міського проєкту “Медіаосвіта та медіаграмотність” пропонуємо відеоурок “Я.Безпека.Кіберпростір”.Здобувачі освіти дізналися про таке:
❓як атакують хакери та як можуть використати їх для досягнення своїх цілей (спойлер – мішенню може бути кожен!);
❓як захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз;
❓як кібергігієна може врятувати ваші особисті дані та гроші;
❓як користуватися інтернетом безпечно – та багато іншої корисної інформації.
Крім того, пройшли тест та перевірили свої кіберзнання:https://cybermonth.cip.gov.ua/everyone/cyber-test/index.html
Ви також можете пройти цей тест!

Разом зі здобувачами освіти 5-7 класів ми подорожували МЕДІАГАЛАКТИКОЮ, яка кожен день відкриває нам свої таємниці. Ми відвідали 3 планети цієї дивної галактики, де на нас чекали надзвичайно цікаві завдання! В рамках проведення тематичних тижнів міського проєкту “Медіаосвіта та медіаграмотність” була проведена інтелектуальна гра «Клуб МЕДІАЗНАЙОК»