м.Кривий Ріг

вул.Срегія Колачевського 170в

Телефон приймальні:

(0564)36-82-67

Електронна пошта:

school452008@ukr.net

Аудіокниги

“Пригоди Макулє і Капулє” – автор Наталка Бутова

https://4read.org/1146-natalka-butova-prigodi-makulye-kapulye.html

Рецензія:

Чому черепахи не тонуть, який він, собакоголовий удав У якої риби зуби ростуть і на язиці, і на піднебінні, а з чиїх зубів виготовляють найгостріші ножиці Яка ріка найдовша у світі, хто такі вчені, що таке кисень і для чого він Як можна побороти величезну білу акулу, як дізнатися, що тукан Токо хоче спати, у якому лісі ростуть і червоні, і рожеві, і навіть чорні дерева Що таке сузір’я На якій планеті йдуть смертоносні дощі, а на якій – буревії з піску Які бувають континенти і океани, і як визначити сторони світу.

На ці та на багато інших запитань малюки отримають відповіді, мандруючи із Макулє і Капулє. Із цими сміливими героями з міста Мандрівників діти поринуть у світ захоплюючих пригод, побувають у тропічному лісі, відчують, як це воно – опинитися в країні дикунів-аборигенів. До всього – математичні завдання, хоч і зовсім не складні, але ж математичні! Разом із героями дітлахи шукатимуть маму Макулє, яка рік тому зникла за дуже і дуже дивних обставин. Хто винен у тому зникненні – пірати, чаклуни-маги, а може… хтось зовсім невідомий

Байки Леонiда Глiбова – автор Леонід Глібов

https://4read.org/1041-glbov-l-bayki-leonida-glibova.html

Рецензія:

Леонід Глібов набув слави за свої оригінальні байки українською мовою. Вiн відомий як один із засновників української літератури для дітей. Усього він написав понад сотню творів цього жанру. Його перша збірка українських творів «Байки Леоніда Глібова», що містила 36 творів, вийшла у Києві у 1863

“Сагайдачний” – автор Андрій Чайковський

https://4read.org/1212-andry-chaykovskiy-sagaydachniy.html

Рецензія:

Історичний твір, присвячений подіям козацьких часів. Особливу увагу автор приділяє Острозькій колегії — першому в Україні вищому учбовому закладу.
Колегію було утворено за часів князювання Костянтина Острозького і за його безпосередньою участю. Ректором став Герасим Смотрицький — перша особа «в Острозі у князя». Він допомагав заснувати цю школу, а також друкарню при ній, і піклувався про їх подальший розвиток. Українці вважали Герасима Смотрицького «великим чоловіком і вченим». Саме він заложив в Острозі «так званий кружок, де згуртував найкращі українські сили. Кружок той видавав за допомогою княжої друкарні багато книжок».

Острозька колегія була осередком просвітницької діяльності. До неї приймали хлопців, які вже закінчили церковноприходську школу і мріяли про подальше навчання. Перед зарахуванням до колегії сам ректор провадив іспити, щоб виявити у новачків ступінь отриманих знань. Тут навчалися «діти княжих державців і слуг з подальших околиць, міщанські діти» та інші.

При колегії була збудована бурса, де мешкали учні, які не мали житла в самому Острозі. «За своє удержання платили невеликі сплати, а багато їх було-таки на удержанні князя».

Педагоги піклувалися не лише про розумовий розвиток своїх вихованців, а й про фізичний і духовний. При школі завжди знаходився диякон, а в перервах між заняттями хлопці мали змогу «заводити різні молодечі іграшки»: грати в м’яча, мірятися на шаблях чи змагатися в стрільбі з лука…

“Сонце серед ночі. Пригоди в Павутинії” – автор Всеволод Нестайко

https://4read.org/1692-nestayko-vsevolod-sonce-sered-noch-prigodi-v-pavutinyi.html

Рецензія:

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

 

“Попелюшка, або кришталевий черевичок” – автор Шарль Перро

https://4read.org/1615-perro-sharl-popelyushka-abo-krishtaleviy-cherevichok.html

Рецензія:

Лиш той красивий і обличчям, і душею, хто добра іншому бажає.
Як бачимо, краса людини визначається не багатством, дорогим одягом та коштовностями, а добрими та милосердними вчинками. Звичайно, добро приймати набагато легше, ніж віддавати його. Але краса та велич людської душі саме й полягає в умінні дарувати добро іншим, ділитися ним. Тоді й тобі воно повертатиметься сторицею.

“Плач Ярославни” – автор Тарас Шевченко

https://4read.org/1647-shevchenko-taras-plach-yaroslavni.html

Рецензія:

Плач Ярославни в Путивлі на валу – звертання її до сил природи, вона благає зменшити муки не лише свого мужа, а й вболіває й за інших воїнів-русичів.

Дізнавшись про поразку, поранення й полон чоловіка, Ярославна ладна на край світу полинути до милого її серцю мужа-друга, щоб обтерти криваві рани на його дужому тілі…

“Кармелюк” – автор Марко Вовчок

https://4read.org/1727-vovchok-marko-karmelyuk.html

Рецензія:

Героєм тексту є народний герой Устим Кармелюк. Марко Вовчок змальовує його як вільну людину і як майже казкового героя. Як і належить справжньому романтизованому герою, Устим Кармелюк наділений низкою казкових рис. Він найсильніший, найсміливіший, найкрасивіший, найдобріший і взагалі найкращий. Герой Устим Кармелюк покидає свою родину заради боротьби за справедливість. Він віддано відстоює свої мрії та вірить у краще. Ключем до його світогляду може бути фраза: «Сподіваймося на ліпші часи». Слухаючи «Кармелюка» є гарним приводом замислитися, чи прийшли ті ліпші часи, чи таки ще є, за що боротися.

Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці лісею “Кондор” – автор  Всеволод Нестайко

https://4read.org/1693-nestayko-vsevolod-tayemniy-agent-porcha-kozak-morozenko-tayemnic-lseyu-kondor.html

Рецензія:

В Лісовій школі надзвичайна ситуація! Швидко псуються продукти і діток нема чим годувати. Мабуть, доведеться спеціалізовану школу з ведмежою мовою викладання закривати. Однак ще не все втрачено – до розслідування таємничою справи береться старий детектив Бровко Барбосович. Він знаходить лиходія, що псує їжу, однак зарадити нічим не може. А може зарадити – Дід Мороз, та от тільки де шукати того діда серед літа? Новачок Лісової школи, товариш Косі Вуханя та Колько Колючки, сонячний зайчик Терентій допоможе в цій нелегкій справі, а заодно познайомить читача з козаком Морозенком, Його крилатим конем Лебедем. Про ці та інші пригоди розповідається в повісті “Таємний агент Порча та козак Морозенко”.

У “Таємниці лісею “Кондор”, розповідається про школу для пташенят – аналог лісової школи, тільки для пернатих учнів, що її заснував для свого розбещеного синочка президент пташиної країни Грифон Грифонович. Про те, як Грифа, а сама так звуть президентського синочка, перетворювався з хулігана, на справжнього друга і як йому в цьому допомагали три друга – Пак, Гелгуш та Крякс, а також таємничий Жартик ми дізнаємося з другої частини цієї захопливої та цікавої книжки.

Лісова пісня – автор Леся Українка

https://4read.org/1696-ukrayinka-lesya-lsova-psnya.html

Рецензія:

Твір про кохання, зраду, спокуту провини. Молодий хлопець Лукаш зі своїм дядьком Левом вирішують побудувати хатину у лісі. У ньому водиться різна нечисть, проте дядька Лева вони не чіпають, оскільки той заприсягся боронити ліс від вирубування. Лукаш зустрічає лісову Мавку і між ними спалахує кохання. Вони хочуть одружитися, але мати Лукаша цьому не рада. Вона робить все для того, щоб її син одружився на сільській дівці Килині. У “Лісовій пісні” втілилося народне сприйняття навколишнього світу, давнє міфологічне мислення українців.

Гостро постає проблема відносин людини і природи, які дуже часто не є гармонійними. Людина звикла ставитись до природи, як до засобу, що робить її життя зручнішим. Використовуючи природні дари, людина не помічає своїх шкідливих дій.

Мавка є втіленням не тільки краси і беззахисності природи, але й духовної краси людини, що не може бути знищена в повсякденних дрібних турботах. Вона вічно відроджується.Це вишукана драма українського народу, яка байдужим не залишить жодне розуміюче серце!

“Чорна рада” – автор Пантелеймон Куліш

https://4read.org/1709-kulsh-panteleymon-chorna-rada.html

Рецензія:

Перший український історичний роман. Написаний майстерно і цікаво. Йдеться про складний період історії України по смерті Богдана Хмельницького, зокрема про запеклу боротьбу за владу кількох претендентів на гетьманську булаву. Дуже приваблива друга сюжетна лінія – це кохання молодого козака Петра Шраменка до дівчини Лесі. А загалом, з роману легко уявити якими були козаки, побут, уподобання, цінності тодішніх українців.

Мавка є втіленням не тільки краси і беззахисності природи, але й духовної краси людини, що не може бути знищена в повсякденних дрібних турботах. Вона вічно відроджується.Це вишукана драма українського народу, яка байдужим не залишить жодне розуміюче серце!

“Тарас Бульба” – автор Микола Гоголь

https://4read.org/1698-gogol-mikola-taras-bulba.html

Рецензія:

Сюжет повісті оповідає про Україну першої половини 17 століття, де українські запорозькі козаки воюють супроти поляків на боці Московії. Головний герой — козацький полковник Тарас Бульба, до якого приїжджають сини після випуску з Київської академії.

Один – розбишака, який завжди верховодив у сутичках і рідко коли цікавився навчанням. А інший – тихий, загадковий, але має тягу як до навчання, так і до жінок. Батькові здалося, що навчання зробило з синів не чоловіків, а хлопчаків, які завжди ховаються за маминою спідницею. Тому, щоб виправити ситуацію, батько з синами вірішує відправитись на Запорізьку Січ. Та чи виправдає надії батька його подвійна, найбільша гордість – його два сини-орли? Чи не обернеться звичайна на той час поїздка синів з батьком на Січ трагедією для цілої країни?

У книзі порушено проблеми дітей та батьків, патріотизму, любові до Батьківщини. Ця історія однозначно була, є і буде актуальною.

“Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк” – автор  Всеволод Нестайко

https://4read.org/1691-nestayko-vsevolod-zagadkoviy-yashka-sonyachniy-zaychik-sonyachniy-vovk.html

Рецензія:

Події першого розділу “Загадковий Яшка” відбуваються взимку. Ми дізнаємося заради чого їжачок Колько Колючка прокинувся із зимової сплячки і чи вистачить його колючої шубки, щоб не замерзнути на холоді. Виявляється, що у Снігуроньки є рідна сестра, яка допомагає бабі Морозисі віхолити. Врешті, як завжди, перемагає дружба і дехто жертвує дитинством заради порятунку інших. Ось такі важливі міжособистісні і соціальні питання, окрім власне казкових подій, піднято у цій зимово-новорічній історі.

У другому розділі “Сонячний зайчик і сонячний вовк” Всеволод Нестайко розповідає, хто ж такий той загадковий Бабай, яким звикли лякати дітей. Щоб дізнатися, яку таємницю ховає у собі чарівне дзеркальце Снігової Королеви та яким чином заєць може перетворитися на вовка.

Заповіт – автор Тарас Шевченко
https://4read.org/1642-shevchenko-taras-zapovt.html

Рецензія:

Вірш є політичною програмою боротьби проти тих, хто посягнув на права українського народу. Поет закликає народ звільнитися від кайданів самодер­жавства, боротися за вільне життя, відстоювати свої інтереси. Шевченко висловлює віру у світле майбутнє України.

«Заповіт» — вершина громадянської лірики поета, коротке програмне звернення до су­часників і наступних поколінь. Поет від імені ліричного «Я» висловлює свою останню волю.

“Енеїда” – автор Іван Котляревський

https://4read.org/1695-kotlyarevskiy-van-eneyida.html

Рецензія:

Це була перша друкована українська книга, написана живою народною мовою, що своєю появою стверджувала початок етапу розвитку нашої літератури.

І. Котляревський перетворює на український лад сюжет твору давньоримського класика Вергілія. В античному творі йшлося про мандри троянців, що прибувають з волі богів до латинських земель (пізніше Римська держава). У поемі І. Котляревського розгортаються такі ж події, збережені імена героїв, але українським автором закладений новий національний зміст: під виглядом троянців постають українські козаки, боги Олімпу — українське панство; усі реалії твору відбивають життя українського суспільства XVIII ст. після руйнування української «Трої» — Запорізької Січі.

Уся поема виражає духовний світ української людини.

Ідея “Енеїди”: висміювання українських панів і чиновників, козацьких старшин, їхнього “паразитичного” життя, обжерливості, пияцтва, нікчемних сварок; водночас – уславлення патріотизму, вірності обов’язку, мужності, товариської солідарності (Еней, троянці, Низ та Евріал).

Основна думка “Енеїди”: засобом сміху викрити і засудити негативні соціальні явища суспільства кін. ХVІІІ ст.-поч. ХІХ ст.

“Роксолана” – автор Павло Загребельний

https://4read.org/1175-zagrebelniy-p-roksolana.html

Рецензія:

Відомий український письменник Павло Загребельний відтворює події XVI століття, розповідає про дивовижну долю української дівчини Настасі Лісовської. Її з односельцями захопив у полон татарський військовий загін. А далі – невільничий ринок, і юна красуня опиняється в гаремі турецького султана Сулеймана. Але вона не стала приниженою рабинею. Своїм незвичайним розумом, волею і вродою горда слов’янка виборює собі іншу долю. Запаливши серце могутнього султана вогнем любові, вона незабаром стає його законною дружиною, Володаркою Сходу, відомою світу на ім’я Роксолана.

“Секрет Васі Кицина. Енелолик, Уфа і Жахоб’як” – автор Всеволод Нестайко

https://4read.org/1690-nestayko-vsevolod-sekret-vas-kicina-enelolik-ufa-zhahobyak.html

Рецензія:

У Лісовій школі з’явився новий учень – скромний розумник Вася Кицин. Новачок намагається влитися в колектив, що дається йому непросто – хулігани дражнять ябедою, хлопці недолюблюють, через те що подобається дівчатам, а тут ще й дивна крадіжка сталася – хтось поцупив коліщатко від шкільного годинника, тож уроки довелося скасовувати. По сліду злочинця йде досвідчений детектив Бровко Барбосович. Та й, зрештою сам Вася Кицин виявляється не тим ким здається. Таким є сюжет першої оповідки – “Секрет Васі Кицина”

“Енелолик, Уфа і Жахоб`як” – знайомить нас з іншопланетними мавпочками Енелоликом та Уфою, що зазнали аварії в чарівному лісі та допомагають відважним друзям Косі Вуханю та Кольку Колючці шукати зниклих однокласників. А ще тут буде Жахоб’як – самотній сором’язливий динозаврик, якому бракує друзів та дитячих забав.

Історії Всеволода Нестайка добрі та веселі, вони вчать дружбі та взаєморозумінню, а також боротьбі з власними страхами та непростими ситуаціями на прикладі пригод двох не найбільших чи найвідважніших учнів Лісової школи – їжачка та зайчика, які, проте, завдяки сміливості та розуму, завжди виходять переможцями з небезпечних пригод.

Культура i побут населення України

https://4read.org/1173-kultura-i-pobut-naselennya-ukrayini.html

Рецензія:

Огляд основних етапів етнічної історії України, розвитку різноманітних сфер матеріальної та духовної культури її населення, містяться відомості про українську діаспору та її культурні надбання. Для науковців, студентів, усіх, хто цікавиться історією та етнографією рідного краю.

Про Богдана Хмельницького – автор Українські народні перекази

https://4read.org/1609-pro-bogdana-hmelnickogo.html

Рецензія:

Це переказ про те, звідки пішло ім’я й прізвище одного з найвідоміших Гетьманів України – Богдана Хмельницького.

Мартин Боруля – автор Іван Карпенко-Карий

https://4read.org/1711-karpenko-kariy-van-martin-borulya.html

Рецензія:

Цікава історія, наповнена українським гумором та сатирою.

Селянин Мартин Боруля всіма силами вибивається в панство. Після того, як знайшов папери що доказують його дворянське походження, він не хоче більше спіклуватись з “нерівними”, тягнеться до багачів і ламає долю своїх дітей.

Але вище голови не стрибнеш, і дуже скоро Боруля опускається з неба на землю. Тепер знову треба налагоджувати відносини з колись рідними й дорогими людьми.